Actassi Fibre Patch Panel 19inch 1U Unloaded
SKU: ACTMP1U
Brand: Actassi
Guide and Documents
- 18142315_Datasheet (66.62 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | ACTMP1U |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Type | Fibre, Patch Panel, Unloaded |
| Product or Component Type | Fibre Patch Panel |
| Armoured | False |
| AVI Type | Fibre |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Black |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 300mm |
| Device Presentation | Empty |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fiber Equipment Type | Patch Panel,Tray |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 44 mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Connection Type | LC |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| Loaded Or Unloaded | Unloaded |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Optic Fibre | 72 |
| Number of Ports | 72 |
| Number of Rack Units | 1RU |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Range or Series | Actassi |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Targeted Region | Asia Pacific|Europe |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 482mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd