Base Downlight Eco 8W 3K/4K/57K CRI90 3SDCM Dimmable IC-4 Pre-wired with XL quick connect primary adapter White IP44
SKU: B92-W3457K-QC
Brand: Halcyon
Guide and Documents
- 21074864_Datasheet (219.04 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | B92-W3457K-QC |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Halcyon |
| Armoured | False |
| Beam Direction | Fixed |
| Beam Type | Ambient |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Colour Temperature (Kelvins) | 3000K|4000K|5700K |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Cut Out Dimensions | 92mm |
| Diameter | 110mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | True |
| Driver Type | Constant Current |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fitting Type | Downlight |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Indoor or Outdoor | Indoor |
| Infrared | False |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP44 |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting Application | Ceiling |
| Mounting Type | Recessed |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Shape | Round |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Wattage | 8W |
| Lumens | 820lm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd