C-Bus Switch Saturn 5 Button EDLT Zen White
SKU: R5045EDLW-ZW
Brand: Clipsal
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | R5045EDLW-ZW |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Product or Component Type | Wall Plate |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Clamping Connection Capacity | 0.2...1.5 mm² |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 35mm |
| Device Application | control |
| Display Screen Available | False |
| Display Size | 71 mm |
| Display Type | Colour TFT display |
| Driver Required | False |
| Electrical Connection | Flying Lead |
| Embedding Depth | 23.5 mm |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fixing Mode | By Screws |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 123 mm |
| IEC | False |
| Information Displayed | Load Type |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP20 |
| IP Rating Info | IP20 |
| Lamps Included | False |
| Local Display | Backlit LCD Display |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Material | Plastic |
| Messages Display Capacity | up to 4 pages |
| Motor Rated | False |
| Mounting | Surface Mount |
| Mounting Support | Wall |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| PDL Product Brand | Clipsal |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Product Name | C-Bus Saturn Zen |
| Provided Equipment | Flying Lead,Mounting Plate |
| Range or Series | C-Bus |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Supply Current | 32 mA |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| User Language | multi-language |
| Visible Break | False |
| Width | 83mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd