Conduit Steel Flexible 32mm Straight Fitting M32 IP69K
SKU: SPL32M32M
Brand: Adaptaflex
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | SPL32M32M |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | ESC |
| Type | Straight Terminator |
| Application | Heavy duty environments, marine and shipping, mining, utilities and processing plants. |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Silver |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Diameter | 32mm |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Feature 1 | For insertion into threaded entries, knockouts using a locknut (order locknut seperately) |
| Flexible | False |
| Hole Size | Metric Thread: M32 |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP69K |
| IP Rating Info | IP69K |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Material | Nickel Plated Brass |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Size | 32mm |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Temperature Range - Moving Applications | --45ºC to +150ºC |
| Temperature Range - Static Applications | -65ºC to +150ºC |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd