Data Mech Iconic RJ45 Cat6
SKU: PDL319MD-TN
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18151467_Datasheet (50.54 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL319MD-TN |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Type | Data Mechs and Modules |
| Product or Component Type | Cat 6 RJ45 Jacks |
| Amps | NA |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Cable Shielding Type | UTP |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 30mm |
| Device Mounting | Flush Mounted |
| Device Presentation | Insert |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fixing Mode | Clip-In |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 23 mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Mech and Module Type | Cat 6 RJ45 Jacks |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Product Certifications | RCM |
| Quantity Per Set | Set Of 10 |
| Range or Series | Iconic |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1 |
| Sensor | False |
| Socket Number | 1 |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Surface Finish | Glossy |
| Switch Function | 1-way |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Type of Packing | polybag |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 23mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd