HDMI Mech Iconic Straight
SKU: PDL315HDMI-TN
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18151157_Datasheet (55.06 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL315HDMI-TN |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Type | AV Mechs and Modules |
| Product or Component Type | HDMI |
| AC Voltage | 240V |
| Amps | 10A |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Contacts Material | Gold Plated |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 36mm |
| Device Mounting | Flush Mounted |
| Device Presentation | Mechanism |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fixing Mode | Clip-In |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 23 mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Mech and Module Type | HDMI |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Quantity Per Set | Set Of 10 |
| Range or Series | Iconic |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Socket Number | 1 |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Surface Finish | Glossy |
| Switch Function | HDMI |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 220V-240V AC |
| Width | 23mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd