INDENT TV Mech 30 PAL 75Ohm Coax Terminals White
SKU: 30TV75MS-WE
Brand: Clipsal
Guide and Documents
- 18151346_Datasheet (102.71 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | 30TV75MS-WE |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Type | AV Mechs and Modules |
| Amps | NA |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 28mm |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| Length | 22mm |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Mech and Module Type | Tv Coax PAL |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| PDL Product Brand | Clipsal |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Range or Series | 30 Series |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Switch Function | TV Mech |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| TV Connector | coaxial |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 22mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd