LED Driver 1-12W 2-34V 350mA Non Dim IP20
SKU: LED123CC1
Brand: Hugo
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | LED123CC1 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Hugo Lighting |
| AC Voltage | 240V |
| Amps | 350mA |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Current Consumption | Constant Current |
| Customizable | False |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| Hertz | 50Hz |
| IEC | False |
| Indoor or Outdoor | Indoor |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP20 |
| IP Rating Info | IP20 |
| Lamps Included | True |
| LED Lighting Control Type | LED Drivers & Transformers |
| LSZH | False |
| mA | 350mA |
| Managed | False |
| Max Output Voltage | 34 V |
| Min Output Voltage | 2V |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Output AC/DC | DC |
| Output Current | 350mA |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Power Supply Type | LED Lighting Power Supply |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Transformer Type | Lighting Transformer |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 220V-240V AC to 2V-34V DC |
| Wattage | 1 - 12W |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd