System.Web.HttpException (0x80004005): Error executing child request for handler 'System.Web.Mvc.HttpHandlerUtil+ServerExecuteHttpHandlerAsyncWrapper'. ---> System.IndexOutOfRangeException: Index was outside the bounds of the array. at System.Collections.Generic.List`1.Add(T item) at StackExchange.Profiling.Timing.AddSqlTiming(SqlTiming sqlTiming) in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\Timing.cs:line 364 at StackExchange.Profiling.MiniProfiler.AddSqlTiming(SqlTiming stats) in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\MiniProfiler.IDbProfiler.cs:line 101 at StackExchange.Profiling.SqlTiming..ctor(IDbCommand command, ExecuteType type, MiniProfiler profiler) in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\SqlTiming.cs:line 72 at StackExchange.Profiling.SqlProfiler.ExecuteStartImpl(IDbCommand command, ExecuteType type) in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\SqlProfiler.cs:line 53 at StackExchange.Profiling.MiniProfiler.StackExchange.Profiling.Data.IDbProfiler.ExecuteStart(IDbCommand profiledDbCommand, ExecuteType executeType) in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\MiniProfiler.IDbProfiler.cs:line 117 at StackExchange.Profiling.Data.ProfiledDbCommand.ExecuteScalar() in c:\Code\github\SamSaffron\MiniProfiler\StackExchange.Profiling\Data\ProfiledDbCommand.cs:line 303 at Umbraco.Core.Persistence.PetaPocoCommandExtensions.<>c__DisplayClass11_0.<ExecuteScalarWithRetry>b__0() at Umbraco.Core.Persistence.FaultHandling.RetryPolicy.ExecuteAction[TResult](Func`1 func) at Umbraco.Core.Persistence.Database.ExecuteScalar[T](String sql, Object[] args) at Umbraco.Core.Services.IdkMap.GetIdForKey(Guid key, UmbracoObjectTypes umbracoObjectType) at Umbraco.Core.Services.EntityService.GetIdForKey(Guid key, UmbracoObjectTypes umbracoObjectType) at Umbraco.Web.UmbracoHelper.TypedMedia(Guid id) at Umbraco.Web.UmbracoHelper.TypedMedia(Udi id) at Umbraco.Web.PropertyEditors.ValueConverters.MediaPickerPropertyConverter.ConvertSourceToObject(PublishedPropertyType propertyType, Object source, Boolean preview) at Umbraco.Web.PublishedCache.XmlPublishedCache.XmlPublishedProperty.get_Value() at Umbraco.Web.PublishedPropertyExtension.GetValue[T](IPublishedProperty property, Boolean withDefaultValue, T defaultValue) at Ecom.Core.UmbracoExtensions.ModelBuilderExtensions.GetRelatedImages(IPublishedContent content, String propertyAlias, String imagePaddingBgColor) in C:\Development\Repositories\360Commerce.Platform\Ecom.Core\UmbracoExtensions\ModelBuilderExtensions.cs:line 35 at Ecom.Core.Models.DocTypes.WebstoreProduct.get_Images() in C:\Development\Repositories\360Commerce.Platform\Ecom.Core\Models\DocTypes\WebstoreProduct.cs:line 962 at Ecom.Core.Models.ViewModels.GeneralContent.MediaGallery.get_Items() in C:\Development\Repositories\360Commerce.Platform\Ecom.Core\Models\ViewModels\GeneralContent\MediaGallery.cs:line 255 at ASP._Page_Views_Partials_EcomCore_GeneralContent_MediaGallery_cshtml.Execute() in C:\Websites\AdvanceElectrical\wwwroot\Views\Partials\EcomCore\GeneralContent\MediaGallery.cshtml:line 22 at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy() at System.Web.Mvc.WebViewPage.ExecutePageHierarchy() at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy(WebPageContext pageContext, TextWriter writer, WebPageRenderingBase startPage) at Umbraco.Core.Profiling.ProfilingView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer) at System.Web.Mvc.ViewResultBase.ExecuteResult(ControllerContext context) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultFilterRecursive(IList`1 filters, Int32 filterIndex, ResultExecutingContext preContext, ControllerContext controllerContext, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultFilterRecursive(IList`1 filters, Int32 filterIndex, ResultExecutingContext preContext, ControllerContext controllerContext, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultFilterRecursive(IList`1 filters, Int32 filterIndex, ResultExecutingContext preContext, ControllerContext controllerContext, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultFilterRecursive(IList`1 filters, Int32 filterIndex, ResultExecutingContext preContext, ControllerContext controllerContext, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultFilterRecursive(IList`1 filters, Int32 filterIndex, ResultExecutingContext preContext, ControllerContext controllerContext, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionResultWithFilters(ControllerContext controllerContext, IList`1 filters, ActionResult actionResult) at System.Web.Mvc.Async.AsyncControllerActionInvoker.<>c__DisplayClass3_1.<BeginInvokeAction>b__1(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.Async.AsyncControllerActionInvoker.EndInvokeAction(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.Controller.<>c.<BeginExecuteCore>b__152_1(IAsyncResult asyncResult, ExecuteCoreState innerState) at System.Web.Mvc.Async.AsyncResultWrapper.WrappedAsyncVoid`1.CallEndDelegate(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.Controller.EndExecuteCore(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.Async.AsyncResultWrapper.WrappedAsyncVoid`1.CallEndDelegate(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.Controller.EndExecute(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.MvcHandler.<>c.<BeginProcessRequest>b__20_1(IAsyncResult asyncResult, ProcessRequestState innerState) at System.Web.Mvc.Async.AsyncResultWrapper.WrappedAsyncVoid`1.CallEndDelegate(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.MvcHandler.EndProcessRequest(IAsyncResult asyncResult) at System.Web.Mvc.HttpHandlerUtil.ServerExecuteHttpHandlerWrapper.<>c__DisplayClass5_0.<Wrap>b__0() at System.Web.Mvc.HttpHandlerUtil.ServerExecuteHttpHandlerWrapper.Wrap[TResult](Func`1 func) at System.Web.HttpServerUtility.ExecuteInternal(IHttpHandler handler, TextWriter writer, Boolean preserveForm, Boolean setPreviousPage, VirtualPath path, VirtualPath filePath, String physPath, Exception error, String queryStringOverride) at System.Web.HttpServerUtility.ExecuteInternal(IHttpHandler handler, TextWriter writer, Boolean preserveForm, Boolean setPreviousPage, VirtualPath path, VirtualPath filePath, String physPath, Exception error, String queryStringOverride) at System.Web.HttpServerUtility.Execute(IHttpHandler handler, TextWriter writer, Boolean preserveForm, Boolean setPreviousPage) at System.Web.HttpServerUtility.Execute(IHttpHandler handler, TextWriter writer, Boolean preserveForm) at System.Web.Mvc.Html.ChildActionExtensions.ActionHelper(HtmlHelper htmlHelper, String actionName, String controllerName, RouteValueDictionary routeValues, TextWriter textWriter) at System.Web.Mvc.Html.ChildActionExtensions.Action(HtmlHelper htmlHelper, String actionName, String controllerName, RouteValueDictionary routeValues) at Our.Umbraco.DocTypeGridEditor.Web.Extensions.HtmlHelperExtensions.RenderDocTypeGridEditorItem(HtmlHelper helper, IPublishedContent content, String editorAlias, String viewPath, String previewViewPath, Boolean isPreview) at ASP._Page_app_plugins_doctypegrideditor_render_doctypegrideditor_cshtml.Execute() in C:\Websites\AdvanceElectrical\wwwroot\app_plugins\doctypegrideditor\render\doctypegrideditor.cshtml:line 28 at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy() at System.Web.Mvc.WebViewPage.ExecutePageHierarchy() at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy(WebPageContext pageContext, TextWriter writer, WebPageRenderingBase startPage) at Umbraco.Core.Profiling.ProfilingView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer) at System.Web.Mvc.Html.PartialExtensions.Partial(HtmlHelper htmlHelper, String partialViewName, Object model, ViewDataDictionary viewData) at ASP._Page_Views_Partials_grid_editors_base_cshtml.Execute() in C:\Websites\AdvanceElectrical\wwwroot\Views\Partials\grid\editors\base.cshtml:line 20
LED Light Fitting Linear 68W Hazardous Area Spartan IP66
SKU: SPX-WL168
Brand: Raytec
Guide and Documents
- 18167947_Datasheet (470.56 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | SPX-WL168 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Transnet |
| AC Voltage | 110V-254V |
| Armoured | False |
| Batten Length | 4ft |
| Beam Direction | Down |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Colour Temperature | Daylight |
| Colour Temperature (Kelvins) | 6000K |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 174mm |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | True |
| Enclosure Accessory | False |
| Fitting Type | Hazardous Under Verandah Fitting |
| Flexible | False |
| Height | 108mm |
| IEC | False |
| Indoor or Outdoor | Outdoor |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 110 - 254V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP66 |
| IP Rating Info | IP66 |
| Lamps Included | True |
| Length | 1292mm |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting Application | Wall |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Series | Spartan |
| Shape | Oblong |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 110V-254V AC |
| Wattage | 68W |
| Width | 174mm |
| Lumens | 6130lm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd