12RU Lite Swing Wall Mount
SKU: RSFDSL12
Brand: Dynamix
Guide and Documents
- 18153966_Datasheet (756.49 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | RSFDSL12 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | CDL |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Gloss Black |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 550mm |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Feature 1 | Max loading: 60kg |
| Feature 2 | Supplied complete, no assembly required |
| Feature 3 | Gloss black colour, easy clean surface |
| Flexible | False |
| Height | 635mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting | Surface Mount |
| Network Cabinets and Accessory Type | Hinged Wall Mount Brackets |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Rack Units | 12RU |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Series | Lite Series |
| Standards | Complies with IEC-60297, ANSI/EIA RS-310-D, IEC297-2, DIN41491; PART1, DIN41494; PART7, GB/T3047.2-92 standards |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Warranty | 1 Years |
| Width | 600mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd