Wall Mount Speaker Indoor Outdoor RMS 60W 5.25inch White
SKU: OWM-5W
Brand: Lumi Audio
Guide and Documents
- 18153563_Datasheet (1.26 MB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | OWM-5W |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | CDL |
| Type | Wall Speaker |
| Armoured | False |
| AVI Type | 8 Ohms,Speaker |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 225mm |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Feature 1 | Dual-axis vertical or horizontal mounting option provides the absolute best sound coverage |
| Feature 2 | Titanium dome tweeter reproduces high frequencies with extreme accuracy |
| Feature 3 | Polypropylene woofer delivers deep clear bass |
| Flexible | False |
| Headphone or Speaker Type | Speakers |
| Height | 256mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP56 |
| IP Rating Info | IP56 |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting | Screw|Wall |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Ways | 2 Way |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Wattage | 60W |
| Width | 190mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd