Plug 32A 3pin 6h IP44
SKU: 213.3233
Brand: Scame
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | 213.3233 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Firstflex |
| AC Voltage | 240V |
| Amps | 32A |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Blue |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| Earth Position | 6h |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| Hertz | 50Hz |
| IEC | False |
| Industrial Switchgear and Plug Type | Industrial Plugs |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP44 |
| IP Rating Info | IP44 |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Material | Plastic |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Phases | Single Phase |
| Number of Pins | 3 |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Orientation | Straight |
| Pin Configuration | 2P + E |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Series | SC03 Series |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Terminals | Screw Terminals |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 220V/240V AC |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd