COB LED Strip 10w 3k 3 metre IP20 CV Driver Zero dot
SKU: MCOB24V103M30
Brand: Maxlume
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | MCOB24V103M30 |
| Primary Stock Unit | Pack |
| Supplier | Cantaok |
| Accessory | No |
| Armoured | False |
| Beam Direction | Ambient |
| Beam Type | Ambient |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour Select | False |
| Colour Temperature | Warm White |
| Colour Temperature (Kelvins) | 3000K |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| CRI | 93 |
| Customizable | False |
| DC Voltage | 24V |
| Dimmable | Dimmable |
| Display Screen Available | False |
| Driver | 24 VDC sold separately |
| Driver Required | True |
| Driver Type | Constant Voltage |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fitting Type | LED Strip Lights |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Indoor or Outdoor | Indoor |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | DC |
| Input Voltage | 24VDC |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP20 |
| IP Rating Info | IP20 |
| Lamps Included | True |
| Length | 3M |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting Application | LED Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 24V DC |
| Wattage | 10W |
| Zero Dot | Yes |
| Lumens | 95lm/W |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd