SENSOR VERSION 2*12W SECURITY LIGHT TRI COLOUR IP54 WHITE
SKU: GLW766TC WH SS
Brand: GLight
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | GLW766 TC WH SS |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | GLight |
| AC Voltage | 240V |
| Armoured | False |
| Beam Direction | Adjustable |
| Beam Type | Flood |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Colour Temperature (Kelvins) | 3000K|4000K|6500K |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 180mm |
| Diameter | 260mm |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fitting Type | Flood Sensor Light |
| Flexible | False |
| Hertz | 50Hz |
| IEC | False |
| Indoor or Outdoor | Outdoor |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP54 |
| IP Rating Info | IP54 |
| Lamps Included | True |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting Application | Under Soffit,Wall |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | True |
| Series | Stargem IV |
| Shape | Round |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 230-240V AC |
| Wattage | 12W |
| Lumens | 600lm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd