Surge Arrestor 120kA 3pole
SKU: V20-3+FS-280
Brand: Obo Bettermann
Guide and Documents
- 18135039_Datasheet (215.47 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | V20-3+FS-280 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Mardag |
| Type | Surge Arrestor |
| AC Voltage | 400V |
| Amps | 120kA |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Circuit Protection Module Type | Surge & Arc Protection |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 79mm |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 400V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| kA | 120 kA |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting | Din Rail Mount |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Poles | 3 |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 400V AC |
| Width | 69mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd