Acti9 Comb Busbar 2 Phase 18mm Pitch 24 Module 100A
SKU: A9XPH224
Brand: Schneider
Guide and Documents
- 18149754_Datasheet (64.34 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | A9XPH224 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Type | Comb Busbars |
| Product or Component Type | Comb BUSBar |
| Accessory/Separate Part Category | Connection Accessory |
| Amps | 100A |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Busbar and Support Type | Comb Busbars |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Device Presentation | Cuttable |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Insulation Material | insulated |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| Lines Description | 1L + N |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Motor Rated | False |
| Mounting Mode | Horizontal |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Modules | 24 Modules |
| Number of Phases | 2 Phase |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Pitch | 18 mm |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Range or Series | Acti9 |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Total Number of 18 mm Modules | 24 |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 430mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd