Sensor Mech Iconic PIR
SKU: PDL352MPIR-TN
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18148745_Datasheet (100.37 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL352MPIR-TN |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Product or Component Type | PIR and Timer Mechs |
| AC Voltage | 240V |
| Amps | 3A |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Device Application | lighting;power circuit application |
| Device Mounting | Wall Mounted |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| Electrical insulation Class | Double Insulation |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| Function Of Module | Motion Detection |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| [In] Rated Current | 3A |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| Light Intensity Adjustment | 10-2000;lux |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Material | Plastic |
| Mech and Module Type | PIR Mech |
| Motor Rated | False |
| Mounting Height | 1.2 m |
| Movement Detection Area | 5 m |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Ways | 2 Way |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| PDL Product Brand | PDL |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Range or Series | Iconic |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Sensor Type | PIR |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Switch Function | Sensor Switch |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Type of Installation | Indoor Installation |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 220V-240V AC |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd