Micro Module Blind 240V
SKU: PDL5015WBZ
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18150441_Datasheet (88.33 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL5015WBZ |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Product or Component Type | Micro Module Switch |
| AC Voltage | 240V |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Grey |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Concentrator Compatibility | Wiser hub generation 1 |
| Connections - Terminals | screw terminal |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 22mm |
| Device Application | blind actuator |
| Device Presentation | Module |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| Embedding Depth | 70 mm |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 43 mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Input AC/DC | AC |
| Input Voltage | 240V |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Mobile App name | Wiser By SE |
| Motor Rated | False |
| Mounting Support | Installation Box|Wall |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| PDL Product Brand | PDL |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Product Certifications | Zigbee 3.0 |
| Range or Series | Wiser |
| Rated Current | 4 A |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Switch Additional Information | mechanical and electrical interlock between up/down |
| Technology Type | electronic |
| Through Power | False |
| Tightening Torque | 0.5 N.m |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Type of Installation | Indoor Installation |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Voltage | 220V-240V AC |
| Width | 43mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd