Wiser Hub
SKU: PDL501902
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18149442_Datasheet (73.60 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL501902 |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Product or Component Type | Hub |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | White |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Concentrator Compatibility | Wiser hub generation 1 |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 34mm |
| Device Application | Zigbee/IP network interface |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Environmental Characteristic | Indoor Use |
| Flexible | False |
| Hexagonal Across Flats (mm) | 86 mm |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| IP Rating | IP20 |
| IP Rating Info | IP20 |
| Lamps Included | False |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Mobile App name | Wiser By SE |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Product Certifications | CE |
| Range or Series | Wiser |
| RCD Included | False |
| Realtime Clock | with RTC-battery set |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Standards | EN 62368-1;IEC 62368-1 |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 86mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd