Mounting Block Universal 30mm Black
SKU: PDL89BK
Brand: PDL
Guide and Documents
- 18150376_Datasheet (69.28 KB)
Product Specifications
| Manufacturers Part Number | PDL89BK |
| Primary Stock Unit | Each |
| Supplier | Schneider |
| Product or Component Type | Mounting Plate |
| Armoured | False |
| Brake Chopper Integrated | False |
| Colour | Black |
| Colour Select | False |
| Computer Port | False |
| Contact Position Indicator | False |
| Countersunk | False |
| Customizable | False |
| Depth | 30mm |
| Device Mounting | Surface Mount |
| Display Screen Available | False |
| Driver Required | False |
| EMC Limit Value (complied) | False |
| Emergency | False |
| Enclosure Accessory | False |
| Fixing Center | 84 mm |
| Flexible | False |
| IEC | False |
| Infrared | False |
| Installation Direction | Horizontal,Vertical |
| Integrated Motor Overload Protection | False |
| Lamps Included | False |
| Length | 122mm |
| LSZH | False |
| Managed | False |
| Material | PC (polycarbonate) |
| Motor Rated | False |
| Neutral Bar Included | False |
| Number of Gangs | 1 gang |
| Operating Element Present | False |
| Optical Interface Present | False |
| Power Over Ethernet (POE) | False |
| Power Select | False |
| Quantity Per Set | Set Of 100|Set Of 10 |
| Range or Series | PDL General Accessories |
| RCD Included | False |
| Rechargable | False |
| Sensor | False |
| Suitability for Isolation | False |
| Suitable for Mounting on to Standard Rails | False |
| Surface Finish | Glossy |
| Through Power | False |
| Tiltable | False |
| Torque Control | False |
| Type of Packing | carton |
| USB Included | False |
| Visible Break | False |
| Width | 80mm |
While every effort has been made to ensure the accuracy of the product specifications listed on this page, we hold no responsibility for any errors or omissions.
We highly recommend verifying the details directly with the manufacturer to ensure the most up-to-date and accurate information.
___________________________
CUSTOMER SERVICES
___________________________
POPULAR BRANDS
PDL
ABB
Schneider
Klein Tools
Philips
Allen-Bradley
Simx
Prysmian
Trical
___________________________
POPULAR SUPPLIERS
Schneider
Marley
Vynco
Simx
Philips Lighting
Firstflex
NHP
Computer Dynamics
Hugo Lighting
NSG Trading Ltd